• Európsky deň jazykov

• V piatok 30. septembra 2022 sa v našej škole uskutočnili rôzne aktivity v rámci zážitkového vyučovania a Európskeho dňa jazykov. Žiaci 1. stupňa pracovali v telocvični pod vedením pani učiteľky Černickej a žiaci druhého stupňa najskôr v triedach,  v jedálni internátu pod vedením pána učiteľa Kormaňáka. O tejto akcii sme informovali na: https://edl.ecml.at/Events/EventsDatabase/tabid/1772/language/en-GB/Default.aspx

Žiaci druhého stupňa skúmali na stránke European day of languages cestu Lary po Európe a učili sa pozdravy v rôznych európskych jazykoch. Potom pracovali na rôznych aktivitách, hrali sa hry, učili sa nové poznatky o jazykoch. Pomohli im materiály, ktoré škole poskytol Národný inštitút vzdelávania a mládeže v Bratislave. Dostali sme od nich balíček s nálepkami, perami a náramkami - ktoré nám slúžili aj ako pomôcky. V druhej časti riešili rôzne úlohy, palindromy, slovné hračky a súťažili medzi sebou. Niečo nové sa naučili a pri tom sa dobre zabavili.

• Nové ihrisko

• Vďaka implementácii projektu Erazmus+ zakúpila škola detské ihrisko z agátového dreva, ktoré pracovníci školy inštalovali v záhrade neďaleko envirodomčeka. Bude určené žiakom školy, ktorí ho môžu využívať počas vyučovania. Deti si budú rozvíjať hrubú motoriku, koordináciu, odbúrajú stres v zdravom prostredí na čerstvom vzduchu.

• Prvý školský deň

• V pondelok 5. septembra sme v internáte privítali nových žiakov. Predstavili nám ich triedne učiteľky. Noví žiaci prišli do príravného, prvého, štvrtého, šiesteho ročníka a do praktickej školy.