• Mesiac úcty k starším

•   Mesiac október je mesiac úcty k starším a tak sme našim starým rodičom zavarili poháre plné lásky, aby vedeli, že ich ľúbime a že si ich vážime .... a to nielen v októbri, ale každý deň v roku.

Lucka Novodomcová a Andrejka Kapustová

• Zázračná cesta králika Eduarda

•   V piatok trinásteho októbra si naši piataci a šiestaci užili „zázračnú cestu“ na vydarené divadelné predstavenie do Divadle Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Podnikli dobrodružnú púť s porcelánovým králikom Eduardom za priateľstvom, láskou a rodinou. Spolu s hlavnou postavou zistili, že nie peniaze a drahé veci, ale dobré medziľudské vzťahy robia náš život krásnym a hodnotným. Žiaci nešetrili potleskom, aby ocenili výborné výkony všetkých divadelných hercov. Musím skonštatovať, že piatok trinásteho bol tentokrát pre nás veľmi šťastným dňom aj vďaka bezpečnej ceste naším školským autom, za ktorú týmto ďakujeme.

Tr. uč. Danica Oswaldová

• Kremnické jablko 2023

•   Výstavu ovocia a zeleniny v Mestskom kultúrnom stredisku v Kremnici navštívili prváci, druháci a tretiaci z našej školy s pani učiteľkami Černickou, Miklášovou, Kormaňákovou a Morovou.

• Svetový deň zvierat

•   V dnešný deň si žiaci 3. ZŠ NKS pripomenuli význam a dôležitosť ochrany zvierat pre náš svet. Na výtvarnej výchove maľovali, kreslili a skladali z papiera svoje obľúbené zvieratká a potom si vypočuli rôzne zaujímavé informácie o svete zvierat. Svoje vedomosti si na záver otestovali v kvíze "Milionár".

Mgr. Majka Morová