• Výlety a exkurzie

• Exkurzia do Harmaneckej jaskyne 18.mája 2022 sa nám vydarila. Výstup k nej bol trochu náročný, no všetci sme ho napokon úspešne zvládli. O to krajší bol zážitok z toho, čo sme videli a zažili v jaskyni. Mali sme šťastie aj na spiaceho netopiera.

• Testovanie 5

• V stredu 18. mája si piataci vyskúšali svoje vedomosti v ich prvej veľkej skúške. Testovanie pripravila koordinátorka testovania pani učiteľka Mrázová. Administrátorom bol pán učiteľ Skokánek, externý dozor vykonávala pani Letrichová,  ako asitentka pomáhala pani Durbáková. Žiaci boli skúšaní v predmetoch matematika a slovenský jazyk.

• Plavecký výcvik

• V týždni od 16. do 20. mája absolvovali žiaci 6., 7. a 8. ročníka ZŠ plavecký výcvik v Relax-centre na Skalke v Kremnici. Dýchať, ponárať sa a plávať ich učili pán učiteľ Prídavok, Schwartz, pani učiteľky Oswaldová a Mrázová.

• Naše úspechy

• Počas víkendu od 6. do 8. mája sa naši žiaci zúčastnili 28. ročníka Festivalu záujmovej umeleckej činnosti detí a mládeže so sluchovým postihnutím v Bratislave. Starší žiaci získali pekné druhé miesto v kategórii divadlo a žiak 4. ročníka Radko Zaťovič získal 2. miesto v kategórii fotografia. Sprevádzali ich pani učiteľky Andrejka Zubková, Romanka Ridzoňová a Mirka Mrázová. Srdečne blahoželáme.

• Návšteva Knižnice Jána Kollára v Kremnici

• Kremnica je opradená podobne ako iné historické miesta povesťami. V stredu 27. 04. 2022 sme navštívili Krajskú knižnicu v Kremnici, kde si žiaci vypočuli dve povesti o Kremnici: Zlatá cesta a Kremnicky obor. Na záver každý nakreslil obra tak ako si ho predstavuje.

• Exkurzia v múzeách v Martine

• Ktoré rastliny a živočíchy žijú v lese, na lúke či pri vode? Ako žili naši predkovia? Aké vynálezy vymyslel človek a ako na ne prišiel? Toto všetko a oveľa viac sa mohli dozvedieť žiaci prvého stupňa základnej školy na školskom výlete do Martina, ktorý sa uskutočnil v stredu 26. 04. 2022. Navštívili sme SNM Andreja Kmeťa aj Múzeum ľudovej architektúry v Jahodníckych Hájoch. Výlet sa nám vydaril, počasie nám prialo, veríme, že vedomosti a zážitky v žiakoch dlho pretrvajú.