• Využitie BBC micro:bitu v rámci blokového vzdelávania v predmetoch FYZIKA a INFORMATIKA na základnej škole

• O projekte

•  V súčasnosti školstvo hľadá odpovede na zefektívnenie vyučovacieho procesu a zavedenie metód a postupov, ktoré zatraktívnia nadobúdanie nových vedomostí. Jedná sa o využívanie aktivizujúcich metód, pomocou ktorých sa získavanie informácií, poznatkov a zručností deje cez rôzne činnosti a aktivity žiakov. S využívaním a činnosťou BBC micro:bitu sa na našej škole oboznamujeme v tomto školskom roku prvýkrát /naši vyučujúci absolvujú on-line vzdelávanie/.
            Preto sme sa rozhodli využiť už získané vedomosti a praktické zručnosti činnosťou BBC micro:bitu v predmete Informatika a vhodne ich aplikovať v predmete Fyzika 8. ročník ZŠ.