Žiaci I. a II. stupňa ŠZŠ sa zapojili do výzvy Slovenského olympijského a športového výboru pre jednotlivcov , samosprávy ,ŠZ , firmy , OZ , ŠK a inštitúcie ,, SLOVENSKO V POHYBE,, !
Všetci vieme, že pohyb je dôležitý. Napriek tomu sa hýbeme málo. Nie preto, že by sme nechceli. Len máme pocit, že na to nie je čas. V dnešnom rýchlom svete sa pohyb stal niečím navyše. Niečím, čo si treba vopred naplánovať. Prestal byť prirodzenou súčasťou každodenného života. Projekt Slovenského olympijského a športového výboru „Slovensko v pohybe” to chce zmeniť. . Aj naša škola sa rozhodla preto niečo urobiť a zapojiť sa do výzvy. Deň sme začali prednáškou o zdravej výžive - tzv.,, smoothie day ,, ! Žiaci si pripravili osviežujúce nápoje z mlieka a ovocia ako banán, jahody, čučoriedky . Nápoje boli chutné a osviežujúce . Ďaľšou aktivitou bolo upevňovanie duševného zdravia žiakov , kde si s pomocou obrázkových pocitových kariet a semaforu povedali o význame pocitov a učili sa ako riešiť stresové situácie najmä v triede a v kolektíve. Taktiež si vyskúšali hry a hračky na odbúranie stresu - loptičky, kocky a iné. Deň pokračoval poslednou športovou aktivitou a to cvičením vonku so skúsenou lektorkou pre dievčatá . Chlapci si zas zahrali futbalový a stolnotenisový turnaj v telocvični. Deň nám priniesol radosť z pohybu a nové zážitky. Ďakujeme.
Kolektív pedagógov a žiakov ŠZŠ v Kremnici