• Deaf science in V4

• Projekt Deaf science in V4

V školskom roku 2011-2012 sa naša škola zapojila do  projektu, ktorý je realizovaný v spolupráci z Atlantis Science Center – vedecko interaktívne centrum pre deti a mládež, ktorého  základným poslaním je zábavnou formou odovzdávať deťom vedomosti z prírodovedných predmetov.

Projekt Deaf science in V4 sa usutoční vďaka podpore Vyšehradského fondu - www.visegradfund.org.  Cieľom projektu je vypracovanie metodiky, ktorá by uľahčila sluchovopostihnutým deťom a ich učiteľom osvojiť si poznatky z prírodovedných predmetov pomocou našich interaktívnych exponátov.

Partneri projektu
        Slovenská republika - Základná škola pre žiakov so sluchovým postihnutím internátna Viliama Gaňu, Kremnica
        Česká republika - Mateřská, základní a střední škola pro sluchově postižené, Valašské Meziříčí
        Maďarská republika- Dr. Török Béla Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Egységes Gyógypedagógiai, Módszertani Intézmény és  Diákotthon, Budapest