• Anglický jazyk - okno

• ANGLICKÝ JAZYK - OKNO DO EURÓPY

Program:
        Akcia  KA1
        Vzdelávacia mobilita jednotlivcov/Mobilita pracovníkov v oblasti školského vzdelávania
        Trvanie projektu: 01.07.2014 - 30.06.2015
        Schválený grant: 9.015 €

Cieľ projektu: Zlepšenie jazykových kompetencií učiteľov a následne aj žiakov, vedomosti v oblasti gramatiky anglického jazyka, tréning správnej výslovnosti a konverzácii na rôzne témy. Získať poznatky o tvorbe nových vyučovacích metód. Nájsť motiváciu pre ďalšiu prácu s mládežou, zdokonaliť sa v tvorivej spoluprácii a participácii. Získať vedomosti o kultúre, histórii, školskom systéme a vzdelávaní v Anglicku a iných krajinách Európy.

Partner: Bell Educational Services Ltd, Cambridge. (táto inšitúcia spostredkuje vzdelávanie v anglickom jazyku už 50 rokov v spolupráci s Homerton College, ktorá je súčasťou Cambridskej univerzity. Kurzy sa konajú v Bell Teacher Campus. Každoročne tu absolvujú desiatky učiteľov z celého sveta krátke odborné kurzy trvajúcve 12 dní, ktoré sú zamerané na zlepšenie jazyka, nové trendy v metodológii výučby anglického jazyka pre rôzne vekové skupiny, poskytujú výučbu odborných predmetov v angličtine metódou CLIL, implementáciu informačných technológií do výučby anglického jazyka, kreativitu, používanie literatúry vo výučbe, zoznámenie sa s britskou kultúrou a zvykmi, podnikateľskú angličtinu, školenie trénerov pre učiteľov a modernú angličtinu.

AKTIVITY:

• jazykový kurz zameraný na rozšírenie slovnej zásoby, rozvíjanie jazykových zručností, zameraný na počúvanie a rozprávanie, na zlepšenie výslovnosti, zlepšenie gramatiky, ktorý umožní aplikovať svoje vedomosti do praktických činností.
        • spoznávanie britskej kultúry a histórie, návšteva pamätihodností a univerzít v Cambridge a Oxforde, spoznávanie hlavného mesta, návšteva múzeií, galérií
        • spoznávanie systému vzdelávania v anglickom jazyku, návšteva knižnice a vydavateľstva odbornej literatúry s možnosťou nákupu učebníc a pracovných listov
        • vypracovanie slovníka frekventovaných viet používaných na kurze
        • besedy so žiakmi, vypracovanie prezentácie pre žiakov a kolegov
        • prezentácia projketu na nástenke v škole, článok v školskom časopise

PRÍLOHY:

Slovník frekventovaných viet Slovnik_frekventovanych_viet_pou-ivanych_na_kurze_v_Cambridge..pdf
        Prezentácia Cambridge 2014 Microsoft_PowerPoint_-_Cambridge_2014.pdf
        Fotoalbum Kurz v Cambridge https://zsispkremnica.edupage.org/album/?
        Fotoalbum prezentácia pre žiakov https://zsispkremnica.edupage.org/album/?