• Rozlúčka deviatakov

•   Vo štvrtok 29. júna 2023 sa naši deviataci Lukáš Kováčik, Dávid Bartoš, Matej Turčan, Dominik Pribilinec a Boris Jurečka rozlúčili s učiteľmi a žiakmi našej školy. Rozlúčka prebehla na chodbách školy a v kresliarni, kde si pripravili menší program. Pani riaditeľka Vetráková im odovzdala vysvedčenia, potriasla rukou, vyobímala ich a poslala ich do života s poslednými radami. Celou rozlúčkou ich sprevádzala triedna učiteľka Mirka Mrázová, ktorá pri nich stála v dobrom aj zlom päť rokov, spočiatku ako učiteľka slovenského jazyka, neskôr aj triedna, starala sa o nich a hlavne im verila a tešila sa z každého úspechu.  Želáme im veľa zdravia a šťastia na strednej škole aj v živote.

• Výlet do okolia

•   V stredu 28. júna 2023 sa piataci vybrali na prechádzku banskými chodníčkami nad Kalváriou. Poznávali miestne banské pamiatky, experimantovali so živicou, učili sa založiť oheň.

• O medúzke

•     V stredu 28. júna 2023 navštívili žiaci 1. stupňa ZŠ a žiaci ŠZŠ - A, B v sprievode paní učiteliek a asistentiek Divadlo na rázcestí v Banskej Bystrici, kde si pozreli predstavenie 'O medúzke'. Autobus a predstavenie pomohol vybaviť pán farár Colotka.

• Úspechy našich žiakov

•   Žiačka 3. B našej školy Tinka Oláhová získala Cenu Múzea SNP vo výtvarnej súťaži 'Cesty za poznaním minulosti' za prácu 'Spomienka, na ktorú nikdy nezabudnem'. Prebrať cenu do Banskej Bystrice a podporiť ju išla v pondelok 26. júna 2023 aj pani učiteľka Mgr. Deniska Šebeňová a spolužiaci. Tinke srdečne blahoželáme.

• Návšteva galérie prípravný, prvý a druhý ročník ZŠ NKS

•   Dnes 27.6. 2023 žiaci prípravného, prvého a druhého ročníka stihli po prehliadke Múzea mincí a medailí aj návštevu galérie a pozreli si výstavu Ormandíkovcov ORMANDÍK DÍK. Po prehliadke výstavy sme mali pripravené tvorivé dielne, ktoré viedla pani Mgr. Dorka Adamsonová.

Mgr. Majka Morová

• Návšteva Štátnej mincovne Kremnica

•   V stredu 21. júna 2023 navštívili deviataci našej školy v sprievode pani učiteľky Mrázovej Štátnu mincovňu v Kremnici, kde si prezreli múzeum aj priestory novej raziarne.

• Príprava palaciniek

• V piatok 23. júna si šiestaci pripravili spolu s pani učiteľkou Mrázovou chutné palacinky. Mňam, takú občiansku výchovu by chceli aj každý deň.

• Návšteva galérie a Kostola svätej Kataríny

•   V piatok 23. júna 2023 navštívili žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka v sprievode triednych učiteliek a pána učiteľa výstavu Ormandíkovcov 'Ormandík dík'. Všetko im vysvetlila a tvorivé dielne im ukázala naša bývalá pani učiteľka Mgr. Dorka Adamsonová. Potom ešte vyšplhali na vežu Kostola svätej Kataríny.

• Splav Hrona deviatakmi

• Prišli sme za pani riaditeľkou Vetrákovou s prosbou, že by sme chceli spolu s deviatakmi splavovať Hron z Nemeckej do Mlynčoka. V jej očiach sa úplne samozrejme objavil strach a rešpekt pred možným nebezpečenstvom. Vyslovila svoje podmienky - poistenie, prítomnosť rodiča, opatrnosť. Ako posila sa ku mne a p. uč. Durbákovej pridal otecko p. Jozef Pribilinec a aj vďaka nemu sa nám ľahšie cestovalo za dobrodružstvom. Veď kto iný by nás dokázal lepšie podporiť vo vyytrvalosti a odvahe prekonávať samých seba, než olympijský víťaz? Okrem splavu, na ktorom sme zápasili s koordináciou, učili sa spolupracovať, prekonávali svoj strach a obavy, sme sa povozili aj na motokárach na Sliači, kde sme sa zastavili cestou domov. Celý deň bolo krásne, slnečno, usmievavo, občas mokro, všetci sme prežili plavbu v zdraví a pohode a myslím, že na tento výlet budeme dlho v dobrom spomínať. Ďakujeme p. Bakovi, že nás odviezol a čakal na nás a tiež p. riaditeľke za dôveru a poskytnutie školského auta.

Dominik: "Mne sa najviac páčili motokáry, konečne som si zajazdil na niečom rýchlejšom. Na loďke sme robili kruhy a zasekávali sa o skaly. Voda bola na začiatku studená."

Maťo: "Najviac sa mi páčilo kúpanie v Hrone, sranda bola, keď som sa šmykol do vody, vyskočil som z loďky, keď sme parkovali na brehu. Motokáry boli perfektné, aj som sa vybúral."

Boris: "Bolo to super, páčila sa mi rýchlosť na motokárach, skúšal som drifty."

Lukáš: "Bola zábava, smial som sa, išiel som do vody, voda bola ľadová. Na motokárach bolo dobré predbiehanie."

napísala Mirka Mrázová

Preteky na motokárach na Sliači

Splývavé plávanie na Hrone

Divoká rieka, kto z koho

Hádzanie žabiek

• Výlet ZOO Bojnice

•   V pondelok 19. júna 2023 navštívili žiaci V. ZŠ, III.A, IV. ZŠ a IV. ŠZŠ B, C zoologickú záhradu v Bojniciach v sprievode paní učiteliek a asistentiek. Videli veľa rôznych zvierat, tiež sa o nich mohli niečo nové naučiť.

• Deň v knižnici

•   V stredu 14. júna navštívili žiaci prípravného, prvého a druhého ročníka knižnicu Jána Kollára, kde mali tvorivé dielne. Vyrobili krásne papierové kytičky vo vázach.

Mgr. Majka Morová

• Deň otvorených dverí 2023

•   V piatok 2. júna sa v našej škole uskutočnil deň otvorených dverí. Navštívilo nás viac ako 130 hostí, mnohí prišli dokonca zo zahraničia. Po uvítaní pani riaditeľkou Vetrákovou a pani zástupkyňou Koštovou v zborovni školy, si prezreli miestnosti pre špeciálne terapie a triedy. Školou ich previedli pani učiteľky Mrázová a Novodmcová, spolu so žiakmi 9. ročníka. Stretlo sa tu veľa našich bývalých žiakov, ktorí sa už dávno nevideli a spomínali na to, ako to kedysi bolo, ako sa učili. Celé to nakrúcal štáb RTVS, ktorý robil rozhovory s nepočujúcimi a pani Fajčíková Hovoričová o nás napísala do Aktualít na webovú stránku mesta Kremnica.

• Deň detí

•   Vo štvrtok 1. júna 2023 mali naši žiaci v internáte veľa zaujímavých aktivít. Pani kuchárky si pripravili ochutnávku zdravých nátierok, ktoré si deti mohli samé natrieť na chlebík a ozdobiť ovocím a zeleninou.  Spolužiaci, ktorí reprezentovali školu na ZUČ v Bratislave predviedli svoje predstavenie. Žiaci II. stupňa mali besedu s pani policajtkou z Policajného zboru v Žiari nad Hronom  nadporučíčkou JUDr. Annou Holečkovou záškoláctve a žiaci I. stupňa rôzne hry vonku v záhrade internátu.