• Akcie školy

• Zimné športové hry

•   Aj táto zima v roku 2019 sa opäť niesla v znamení Celoslovenských zimných športových hier. Mesiac február je už tradične na našej škole spojený s organizovaním významnej športovej akcie. Spojená škola internátna, Československej armády 183/1 v Kremnici aj tohto roku privítala na štyri dni sluchovo postihnutých športovcov zo štyroch základných škôl z celého Slovenska.

Na Krahuliach pri Kremnici pod vedením skúsených lyžiarskych inštruktorov deti trénovali dva dni zjazdové a bežecké lyžovanie. Súťaž v slalome v jednotlivých kategóriách prebiehala na tretí deň na výborne pripravenom svahu. Obe súťažné kolá odborne zabezpečovali a na regulárnosť dohliadali členovia Horskej služby Kremnické vrchy. Vzhľadom na to, že to bol už 13. ročník zimných
          športových hier, výkonnosť v daných disciplínach bola viac než dobrá, o čom svedčia aj dosiahnuté výkony. Deti súťažili aj v behu na lyžiach voľnou technikou na bežeckých tratiach na Krahuliach. Pre všetkých pretekárov boli stanovené rovnaké podmienky, na ktoré tiež dohliadali členovia HS.

Celoslovenské zimné športové hry nie sú len o lyžovaní, žiaci spoznávali aj krásy mesta a okolia Kremnice. V popoludňajších hodinách športovci navštívili Múzeum mincí a medailí na Štefánikovom námestí, kde si pozreli výstavy: CESTA KREMNICKEJ ČIPKY a Pôvab kameninových záhrad.

Po troch namáhavých dňoch čakala na deti už len záverečná bodka, celkové zhodnotenie a slávnostné vyhlásenie výsledkov v jedálni internátu. Medaily, diplomy a vecné ceny odovzdávali najúspešnejším športovcom naši hostia – sponzori.

Celá akcia sa uskutočnila vďaka organizátorovi – Spojenej škole internátnej v Kremnici. Hlavnými sponzormi boli: OFTAL- špecializovaná nemocnica v odbore oftalmológie vo Zvolene, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a HEART OF SLOVAKIA LIONS CLUB . Poďakovanie patrí aj ďalším sponzorom: ELBA,a.s., bella, CHRIEN mraziarne Zvolen, Inmedia, Horská záchranná služba Kremnické vrchy, NBS MÚZEUM MINCÍ A MEDAILÍ V KREMNICI , SKI KRAHULE, QUALITED, s r.o., RYBA Košice, spol. s r.o.

Dúfam, že aj nasledujúci ročník prinesie nové športové zážitky, nové talenty, výborný kolektív, nádherné zimné počasie a spokojnosť každého účastníka.

A na záver ....... všetkým oceneným žiakom aj ich trénerom srdečne blahoželáme!

Mgr. Jaroslava Páričková - riaditeľka akcie

Umiestnenie našich žiakov:
          Beh na lyžiach:

mladší žiaci – 3.m. Gejza Holub
          starší žiaci – 1.m. Vlado Bartoš
          staršie žiačky – 3.m. Gabika Steinigerová

Slalom:

mladší žiaci – 3.m. Tomáš Miartuš
          2.m Gejza Holub
          staršie žiačky – 2.m.Gabika Steinigerová
          starší žiaci – 1.m. Vlado Bartoš

Pre vstup do galérii klikni na fotografie: