• Akcie školy

• Strom vyznaní na medziposchodí zarodil

V zime medzi druhým a tretím poschodím vyrástol v priestoroch školy veľký drevený strom. A každý strom, aj ten náš drevený, každé ročné obdobie mení svoju výzdobu. Na Mikuláša naši žiaci pripravili snehové vločky prianí. Na každej z nich bolo napísané, čo žiaci želajú svojim spolužiakom a najbližším, ba dokonca celému svetu. V čase nepokojov vo svete si uvedomili, aké je dôležité žiť v mieri a že prejavy lásky a porozumenia nie sú vždy samozrejmosťou. Priali si pokojné prežitie vianočných sviatkov, mier, lásku a zdravie.

Vo februári náš strom zakvitol srdiečkami vyznaní a pri ňom stál návod:

VY strihni srdiečko

Z papiera

NA   píš, čo pre Teba

NIE  kto znamená.“

Blížil sa Valentín a na našom strome sa ocitlo štrnásť srdiečok, každé bolo jedinečným prejavom lásky. Niektoré z nich tajným vyznaním, iné zas úprimným láskyplným vyznaním rodičom či priateľom alebo citátom. Keď sme sa totiž detí pýtali, komu by chceli svoje vyznania adresovať a darovať valentínku, nezabudli ani na tých, ktorí ich vychovali. Niektoré z nich zneli aj takto:

Ďakujem Ti, že pri mne stojíš, že si moja dobrá priateľka a vždy ma podržíš v ťažkých chvíľach.“

„Láska je všech velkých skutků zárod.“ (Ján Kollár)

„Žiť bez lásky je ako lietať bez krídel.“

„Srdcia sú zamknuté šperkovnice plné lásky...na Valentína sa otvoria.“

„Ľúbim Ťa, pretože máš dobré srdce a si pyšné, rozumné a pekné dievča.“

„Si iskra môjho života, pre Teba láska. Laura“

„Milí rodičia, mám Vás rád, pretože spolupracujeme, robíme všelijaké aktivity, napríklad prechádzame sa po meste, bicyklujeme sa, hráme karty, človeče, Váš syn Patrik.“

V marci náš strom zakvitol maľovanými obalmi kníh, ktoré by mohli deti inšpirovať k ich prečítaniu. Pokiaľ si doteraz nevedeli vybrať, ktorú knižku si požičať, odteraz budú mať na výber zo stromu kníh.

(napísala Mirka Mrázová)