• Akcie školy

• Zážitkové učenie na Valentína

•   Februárový Valentín sa tento rok niesol v znamení zimnej rozprávky vedúcej cez Kremnicu, popri Bujačej lúke, cez Toliar, Kaskády až na Krahule. Tadiaľ totiž viedli kroky našich žiakov, aby podporili svojich kamarátov a spolužiakov v zimných športových hrách. Tie sa konali na Krahuliach.

Prvý stupeň sa vybral na Krahule autobusom, predsalen sú nožičky malých žiačikov menej trénované, z Krahúl do Kremnice však kráčali po svojich. Druhý stupeň žiakov sa opatrnou chôdzou pomaličky presúval od školy cez zľadovatelé uličky Kremnice, hlavnú cestu až k rekreačnému zariadeniu Toliar. Pre niektorých bola táto trasa nová, napriek tomu, že sa žiaci každý mesiac túlajú po krásnom okolí Kremnice. Premýšľali nad tým, či prechádzku zvládnu, ako je to ďaleko. Pozorovali cencúle na domoch, stromy obťažkané snehom a viedli všakovaké rozhovory.
            Nasledoval prechod cez tunel, ktorý je neprehľadný pre vodičov, nieto pre chodcov. Avšak skupinka sa rozdelila a skúsení učitelia prešli cez tunel a signalizovali ostatným, že môžu bezpečne prejsť. Po chvíli sme odbočili z cesty doľava a pred nami sa objavili zrekonštruované Kaskády v Krahulskej doline. Všade naokolo boli obrovské kopy snehu. Neďaleko nakladali drevo na vlečkové auto. Začalo sa stúpanie a napriek tomu, že zasvietilo slniečko a bolo nám teplo, mali sme čo robiť, aby sme nespadli či nezapadli do mäkkého snehu. Kaskády boli pôvodne protipovodňovou ochranou a dnes opäť plnia svoj účel a sú
          lákadlom aj pre turistov.
            Na Krahuliach sme sa nadesiatovali a z plných pľúc čerstvého vzduchu sme povzbudzovali nielen našich, ale aj hosťujúcich lyžiarov, ktorí slalomom brázdili krahulské kopce. Mnoho detí sa popri trati kotúľalo dole kopcom alebo šmýkalo. A cestou z pretekov sme si rovnako užili veľa zábavy, nakoľko mnohí z nás popadali a neodolali ani guľovačke.
          Na ceste späť sa deti občerstvili pri Toliari a popri záhradkárskej oblasti sme prešli až na zámocké námestie a odtiaľ domov. Bol to prekrásny deň a tešili sme sa z víťazstiev našich lyžiarov. Ale o tom až v ďalšom článku!

Mirka Mrázová

Galéria: