• Beseda so spisovateľkou a režisérkou

• V rámci týždňa slovenských knižníc navštívila trieda 5. ZŠ v sprievode pani učiteľky Páričkovej čitáreň Knižnice Jána Kollára v Kremnici, kde sa zúčastnili besedy s Miriam Petráňovou, spojenej so zážitkovým čítaním.

• Podaj ďalej alebo Pay it forward

• Už čoskoro sa skupina našich šiestich detí (zo 6. až 9. ročníka) spolu s dvomi učiteľmi vyberú na dobrodružnú cestu do Poľska, kde budú skúmať svoje silné stránky, fyzické možnosti a vytvárať si nové osobné priateľstvá. Všetko, na čo sme počas pandémie možno zabudli a odvykli si od stretnutí, športu a zdravej stravy. Pobyt v Stronie Slaskie je financovaný zo zdrojov Vyšehradského fondu a deti si vyskúšajú lyžovanie, plávanie, zahrajú kooperatívne hry, navštívia jaskyňu a mnoho iného. Na pobyte sa stretneme s dvomi ďalšími partnerskými školami z Plzne a Krakova. Veľmi sa tešíme a o našich zážitkoch Vás určite budeme informovať.

napísala Mirka Mrázová

• Dávid ako D.A.D.O raper

• Jeden z našich žiakov - deviatak Dávid Bartoš, pokračuje na svojej ceste za hudbou. Podarilo sa mu napísať nový text - Doba je ťažká (cez prestávky a na hodinách KMN), vybrať hudobný beat, nahrať pieseň v štúdiu (by Steeze boy), natočiť videoklip (by Dávid Sebechlebský) a výsledkom spolupráce niekoľkých ľudí je tento nový videoklip. Dávid je dôkazom toho, že sa sny môžu plniť a že sa netreba vzdávať, ako spieva vo svojej pesničke. Držíme mu palce v ďalšej tvorbe!

napísala Mirka Mrázová

článok v Kremnických novinách :)

• Testovanie deviatakov - T9

• Milí deviataci, rodičia,

dňa 22. marca 2023 (v stredu) sa uskutoční celoslovenské testovanie T9 z MAT a SJL organizované Národným inštitútom vzdelávania a mládeže NIVaM. Testovanie piatakov sa tento rok neuskutoční. Testovanie bude prebiehať na treťom poschodí, bez prítomnosti žiakov iných tried. Žiaci druhého stupňa ZŠ budú mať náhradný program, o ktorom ich budú informovať vyučujúci. Našim žiakom držíme palce, aby túto skúšku zvládli s rozvahou.

Bližšie info viď v dokumente:

Zakladne_informacie_T9_2023.pdf

• Príprava na karneval

•    Už sa veľmi tešíme na školský karneval. Dnes sme si pripravovali veselú karnevalovú výzdobu. Práce sú zhotovené z farebného papiera. Trieda 3.A + 4. ZŠ NKS. Pod vedením pani tr. učiteľky Mirky a pani asistententky Maťky.

Mgr. Mirka Daubnerová

• Návšteva galérie 2. skupina

•     V utorok 24. januára navštívili galériu žiaci 3.B a 3.A+4.ZŠ v sprievode paní učiteliek Šebeňovej, Paučovej a Durbákovej. Stretli sa tam s triedou 4. ŠZŠ B, C v sprievode paní učiteliek Miklošovičovej a Jokelovej. Tvorivé dielne znova viedla milá a fundovaná pani Dušková.

• Návšteva galérie

•    Vo štvrtok 12. januára navštívili žiaci a žiačky príravného, prvého a druhého ročníka v sprievode paní učiteliek Miklášovej, Morovej a Černickej Galériu Múzea mincí a medajlí v Kremnici, kde bola výstava 'Pod betlehemskou hviezdou'. Tvorivé dielne viedla pani Eva Dušková.

Majka Morová

• Vianočný koncert

• Dnes sme dostali vianočný dar od detí, ktoré navštevujú Základnú umeleckú školu v Kremnici. Darovali nám vianočné koledy, tance, obrázky a vinše, vďaka ktorým sme si uvedomili, že sú Vianoce za dverami. Do piesní sa započúvali žiaci prvého aj druhého stupňa a veru, niektorým sa ani nechcelo odísť. Za tento krásne strávený čas sme veľmi vďační a radi sa sem o rok vrátime. Ďakujeme!

Vianoce lásky a pokoja, nech každú Vašu bolesť zahoja.

V kruhu najbližších tešte sa spolu až budete sadať k štedrovečernému stolu.

Nech tichá hudba veselosti, Vám počas celých Vianoc znie,

nech ten rok nastávajúci Vám šťastie a lásku prinesie!

Šťastné a veselé a šťastný Nový rok 2023 Vám prajeme :)

Mirka Mrázová

• Pečenie perníčkov

•    Žiaci a žiačky prvého stupňa ZŠ a jeden žiak druhého stupňa ŠZŠ predposledný školský deň tohto kalendárneho roka vaľkali a vykrajovali koláčiky z medovníkového cesta. Pani učiteľky Magulová, Šebeňová, Černická a Morová ich potom dolu v kuchynke upiekli do chrumkava. Rozvoniavala celá škola.

• Čitateľská gramotnosť

•    Žiaci a žiačky spojeného prvého a druhého ročníka a 3. B dnes navštívili v sprevode paní učiteliek Šebeňovej a Miklášovej čitáreň Knižnice Jána Kollára v Kremnici, kde sa zúčastnili besedy s čítaním novej knižky od našej pani učiteľky Kristínky Pulisovej 'Vianočné zázraky'.