V rámci spolupráce s IPAO (Inštitút Pre Aktívne Občianstvo) už druhý rok v triedach realizujem zážitkové vyučovanie, ktoré je zamerané na rozvoj občianskych kompetencií, ohľaduplnosti a kritického myslenia. Odučila som takto už viac ako 10 hodín podľa Metodickej príručky IPAO. Deti to baví a je vidieť, že tieto hodiny ovplyvňujú aj ich správanie. Tento rok som začala s triedou 5.+6. ročník a predstavím Vám pár hodín.
Hodina "Každý sme iný a všetci máme svoju hodnotu" bola zameraná na vnímanie rôznorodosti ako vzájomne obohacujúcej hodnoty, inšpirovala k tolerancii a práci na sebe samom. Deti si navzájom písali na chrbát, spontánne vytvorili zaujatý rad dopisovateľov a nezabudli sme ani na spätnú väzbu z ich zážitku. Vizuálne nám hodinu dotvorili ich kubistické obrázky z výtvarnej, ktoré sami nakreslili.
napísala Miroslava Mrázová