• Zimné športové hry

• Zimné športové hry 2020

• Mesiac február je už tradične na našej škole spojený s organizovaním významnej športovej akcie. Spojená škola internátna, Československej armády 183/1 v Kremnici  - bývalá ZŠI pre sluchovo postihnutých Viliama Gaňu – už po 14-ty krát privítala na päť dní sluchovo postihnutých športovcov z piatich základných škôl z celého Slovenska.

Počas štyroch dní mladí lyžiari usilovne trénovali pod vedením skúsených inštruktorov bežecké aj zjazdové lyžovanie. Deti boli rozdelené do družstiev podľa aktuálnej výkonnosti, aby sa mohli čo najviac zdokonaľovať v technike lyžovania. Na Krahuliach aj na Skalke pri Kremnici sme mali vytvorené výborné podmienky na tréning. Napriek vrtochom počasia boli svahy aj bežecké trate kvalitne upravené.

Každý deň popoludní mali športovci pripravený zaujímavý program. V pondelok navštívili Informačné centrum, kde ich čakalo prekvapenie – Atkáryho kremnické krumple. Dobová výrobňa jedinečnej cukrovinky sa nachádza v priestoroch kremnického medzibránia. Deti ochutnali nielen unikátnu sladkú špecialitu, ale sa aj prizerali jej výrobe a zažili atmosféru 20. rokov minulého storočia. V utorok sa mohli žiaci zúčastniť Svätej omše v posunkovom jazyku v Kostole svätej Alžbety.

Streda bola pre mladých športovcov už prvým súťažným dňom. Po ľahkom rozjazdení na bežkách v bežeckom areáli na Skalke sa uskutočnilo prvé meranie síl. Žiaci súťažili v behu na lyžiach voľnou technikou v štyroch kategóriách – ml.žiačky a žiaci, st.žiačky a žiaci. Pre všetkých  pretekárov boli  stanovené rovnaké podmienky, na ktoré dohliadali členovia Organizačného výboru športových hier. Po namáhavom dopoludní absolvovali pretekári regeneráciu v Relax a wellness centre na Skalke.

Súťaž v slalome v jednotlivých kategóriách prebiehala vo štvrtok na výborne pripravenom svahu na Krahuliach. Obe súťažné kolá odborne zabezpečovali a na regulárnosť dohliadali  členovia Horskej  záchrannej služby Kremnické vrchy.

Celkové zhodnotenie a slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v jedálni internátu školy. Medaily, diplomy a vecné ceny odovzdávali  najúspešnejším športovcom naši hostia – sponzori.

Celá akcia sa uskutočnila vďaka organizátorovi – Spojenej škole internátnej v Kremnici. Veľké ďakujem patrí sponzorom: OFTAL - špecializovaná nemocnica v odbore oftalmológie vo Zvolene, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR,  HEART OF SLOVAKIA  LIONS CLUB, SPIE Elektrovod a.s., SKI KRAHULE, ELBA, a.s., Horská záchranná služba Kremnické vrchy, p. Korsch Peter, TOSCANA Bratislava, TREND ŠPORT s.r.o.

Dúfam, že aj nasledujúci 15. ročník prinesie nové športové zážitky, nové talenty, výborný kolektív, nádherné zimné počasie a spokojnosť každého účastníka.

A ako vždy na záver ....... všetkým oceneným žiakom aj ich trénerom srdečne blahoželáme!

Mgr. Jaroslava Páričková - riaditeľka akcie

Umiestnenie našich žiakov:

Beh na lyžiach – mladšie žiačky 2.m. Goralová Miriam

mladší žiaci      1.m. Holub Gejza

starší žiaci       1.m. Zliechovec Erik

Slalom – mladší žiaci 2.m. Holub Gejza

Starší žiaci   1.m. Zliechovec Erik

Celkové umiestnenie škôl 1.m.BA – Hrdličkova

2.m.Kremnica

3.m.BA - Drotárska

odkazy:

Informovanie o Zimných športových hrách v Správach RTVS v slovenskom posunkovom jazyku