- Zo života v internáte
- Personálne obsadenie
- Školský klub Kremienok
- Zo života v ŠKD Kremienok
- Videozáznamy zo života internátu 2020/2021
- Videozáznamy zo života internátu 2021/2022
- Videozáznamy zo života internátu 2022/2023
- Krúžková činnosť
- Teaching sign language
- Videoarchív
- Dokumenty na stiahnutie
- Projekty
- Pravidlá v školskom internáte
- Pripravujeme
- Kontakt
Krúžková činnosť
Krúžok slackline
Slackline je zaujímavá netradičná forma voľnočasovej aktivity. Je zaraďovaný medzi tzv. outdoorové športy. Zaujímavá je najmä pre mladých ľudí a deti.
Slackline je pohyb na polyesterovom popruhu hrubom od 2 do 5 cm upevnenom v rôznej výške nad zemou alebo nad vodou.
Tento popruh je v rôznom stupni labilný (záleží od sily napnutia). Tým núti človeka zapájať rôzne – nové kombinácie svalov, čím sa v špecifických situáciách stáva aj terapeutickou činnosťou posilňovania svalstva. Zásadný vplyv má slackline na rovnováhu, odbúrava strach z neznáma, strach z výšok no deťom najmä podporuje a rozvíja pocit sebadôvery.
Viktor Haško
Výtvarno – kreatívny krúžok Anjelikova dielnička
Výtvarno-kreatívny krúžok Anjelikova dielnička je určený pre žiakov na podporu ich tvorivého ducha. Pestré témy žiakom prinesú možnosť sa priučiť novým technikám a pracovať s rôznymi materiálmi. Krúžok a jeho činnosť sa zameriava nielen na uspokojenie potreby žiaka výtvarne sa prejaviť, ale aj na obohatenie jeho vedomostí z oblasti výtvarného umenia, dejín umenia, rozličných výtvarných techník a využitia materiálov.
Cieľom krúžku je naučiť žiakov kresliť, maľovať, vnímať, tvoriť a prežívať veci okolo seba – pozerať sa na veci a svet „inými“ očami. Krúžok je určený pre všetkých, ktorí chcú v živote niečo dokázať, pre tých, ktorí chcú na sebe pracovať. Činnosť krúžku pomáha rozvíjať estetické cítenie, tvorivosť, fantáziu, podporuje kreativitu, jemnú motoriku, individualitu, manuálnu zručnosť žiaka. Žiaci vytvárajú originálne výtvarné dielka pomocou rôznych škvŕn, farebných efektov, fŕkaním, kvapkaním, rozotieraním, miešaním či odtláčaním. Učia sa pracovať so svetlom, tieňom a polotieňom, farbou a ich vhodnými kombináciami.
V dielničke si žiaci vyskúšajú:
- Koláž
- Kresbu ceruzou, tušom, uhlíkom, plastelínou, suchým a mastným pastelom, kolorovanú kresbu, anilínom, akvarelom, temperou, akrylom, kombinovanými technikami
- Maľované pohľadnice
- Quilling
- Maľovanie na sklo
- Scratch art
- Abstrakciu
- Maľované kamene
- Výrobu knižky
- Komiks
- Aranžovanie
- Výrobu dekorácií z prírodnín
- Modelovanie (náramky, náušnice a pod. z kera, FIMO hmoty)
- Pečenie a ozdobovanie medovníkov
- Servítkovanie a separovanie
- Maľovanie a tvorba podľa sezóny (Vianoce, Veľká noc, Halloween..)
- A mnoho ďalšieho...
Ivana Bírešová
Krúžok šikovných rúk
Pozornosť v krúžku šikovných rúk sa bude venovať rôznym druhom techník najmä šitiu a háčkovaniu. Šitie a háčkovanie sú variabilné techniky, vďaka ktorým sa dá zhmotniť čokoľvek, čo si vysnívame. Deti si budú vyrábať malé darčeky pre svoje potešenie a potešenie svojich blízkych. Naučia sa narábať s ihlou a háčikom. Osvoja si jednoduché a nenáročné pracovné postupy pri ručnom šití a háčkovaní. Budú si rozvíjať hrubú a hlavne jemnú motoriku, praktickú a umeleckú tvorivosť. Posilnia si dôkladnosť, presnosť, precíznosť ako aj tendenciu dokončiť svoju prácu. Naučia sa dodržiavať pri rozličných pracovných činnostiach bezpečnosť a poriadok pri práci. Žiaci získajú kladný vzťah k ručným prácam.
Elena Minichová
Krúžok deafbike
V cyklistickom krúžku Deafbike, ktorý na našej škole realizujeme už 17 rokov spájame vzdelávanie, pohyb a socializáciu prostredníctvom našej jazdy na horských bicykloch v Kremnických vrchoch. Prekonávame vlastnou silou veku primerané vzdialenosti a spoznávame naše jedinečné okolie, ktoré nám školy vo veľkých mestách môžu v dobrom závidieť, pretože sa pohybujeme v čistom horskom prostredí. Takýto pohyb ma nevyhnutne významný podiel na zdravom vývine detí. Vychádzame pritom zo skúseností telovýchovných a športových pedagógov a zo skúseností na cykloturistických táboroch, ktoré sme v priebehu rokov realizovali.
Rudolf Bartošík