• Školský internát a Školský klub detí

• Zdravie s Nordic walking

• Projekt „Zdravie s Nordic walking“ sme začali realizovať  od roku 2018. Jeho cieľom je povzbudiť formou Nordic walking čo najviac detí, aby zaradili do svojho voľného času každodenne aspoň 30 minút pohybových aktivít a žili tak zdravšie. Vieme, že nedostatok pohybovej aktivity sa významne podieľa na zvyšovaní chorobnosti a zhoršovaní kvality nášho života. A na to, aby sme tomu predišli, stačí aspoň ten minimálny objem aktivity – polhodina denne. Naši Šikovníčkovia sa zapojili do projektu chôdzou, ktorú realizujeme štyri dni v týždni od pondelka do štvrtku, popoludní alebo od 18:45 do 19:15 hod.

Prečo si do života zaradiť NORDIC WALKING

• Herbár sitnianskeho rytiera

• Milovať a chrániť prírodu je hlavnou témou nášho projektu „Herbár sitnianskeho rytiera“, ktorý tvoríme na stránkach našej školy online. Prečo práve online herbár a prečo sitnianskeho rytiera?

Online herbár je úžasným spôsobom ako môžeme chodiť po prírode s vnímavými očami, ako môžeme spoznávať a rozoznávať rastliny, ktoré vidíme. V prípade, že sú liečivé, tak sa venujeme aj otázke ako nám pomáhajú.

A prečo je náš herbár herbárom sitnianskeho rytiera? Pomenovali sme ho podľa slovenského archeológa, geológa, mineralóga, paleontológa, historika, etnografa a najmä botanika  Andreja Kmeťa. Tento významný vedec našiel najmä v oblasti Sitna viacero nových druhov rastlín.  Podľa neho pomenovali okolo 40 rastlín, najmä ruží a húb. Andrej Kmeť zostavil herbár, ktorý obsahuje 72 tisíc položiek, z toho 39 tisíc vyšších rastlín (okolo 6 tisíc ruží) a 33 tisíc nižších rastlín (25 tisíc húb slizoviek). Sústredil zbierku semien obsahujúcu 1733 vzoriek patriacich k 516 rodom. Tento herbár je uložený v Slovenskom národnom múzeu a o jeho osobnosti sa dozvieme viac v našom projekte.

TEST 1

• VIDEO PREZENTÁCIA „Herbár sitnianskeho rytiera“

• Povzbuďme sa navzájom

• Pripravili sme pre Vás video, každý z účastnených na svojom mobile, ktoré sme vzhľadom na obdobie karantény museli robiť online. Je na ňom zachytené to, čo pekné sme robili počas dní, keď sme nemohli byť spolu v našom školskom internáte. Tému si vybral každý sám a spolupracovali sme najmä na spôsobe kamerovania, strihu a uloženia videa cez videohovory na sociálnej sieti Facebook. Chlapcom, ktorí sa zapojili do tohto projektu srdečne ďakujeme.

Vyskúšajte si niekoľko dobrých cvikov, vďaka ktorým sa udržíte v dobrej fyzickej a psychickej kondícii. Ak má niekto záujem o bližšie informácie, tak mi zavolajte na messenger /Rudolf Bartošík/ a môžeme si cez videohovor zacvičiť spolu. My cvičenie začíname denne od 17:00 hod. Teším sa na Vás chlapci a dievčatá.

• Teaching sign language