• Praktická škola

Poskytuje vzdelávanie a prípravu na jednoduché pracovné činnosti žiakom s mentálnym postihnutím, ktorí skončili špeciálnu základnú školu a neboli prijatí do OU. PŠ poskytuje žiakom možnosť fyzicky a psychicky dospieť tak, aby mohli samostatne žiť v domácom prostredí, alebo chránenom bývaní a pracovať v chránenom pracovisku. Naša PŠ ponúka možnosť vzdelávania aj pre počujúcich žiakov, ktorí ukončili ŠZŠ a žiakom ZŠ, ktorí neukončili základné vzdelanie 9. ročníkom.

V školskom roku 2007/2008 bola škola zaradená do siete škôl. Učebné osnovy sú v experimentálnom overovaní v trvaní 2 školských rokov, sú prevažne zamerané na pestovateľské práce. V škole bol vybudovaný skleník umiestnený v školskej záhrade, kde žiaci svoje teoretické vedomosti môžu prakticky využiť najmä pri pestovaní a starostlivosti o sukulenty, ktorými je skleník vybavený.

Postup na prijatie žiaka do školy je totožný s postupom prijímania žiakov na stredné školy.

Číslo školy (podľa číselníka stredných škôl) je: 667 530

Číslo odboru je: 6492200 - praktická škola